Fundacja "Żyć z chorobą Parkinsona"

Adres: 
Warszawa, Czerska 18 lok. 243, 00-732 Warszawa
Telefon: 
(22) 409 77 56
Godziny otwarcia: 
09:30 - 15:30
Typ: 
gabinet

Fundacja "Żyć z chorobą Parkinsona" działa już ponad 5 lat i wszystko wskazuje na to, że na dobre zadomowiła się z codziennym życiu wielu chorych, starając się być organizacją przyjazną, przejrzystą w działaniu i efektywną w przekazywaniu informacji oraz niesieniu pomocy. Zmieniliśmy szatę graficzną strony internetowej, by znajdująca się tu informacja była bardziej uporządkowana, czytelna i łatwiejsza w odszukaniu.

Pan Jerzy Łukasiewicz, założyciel Fundacji, mimo postępującej choroby, jest wciąż do Państwa dyspozycji, gotów w razie potrzeby wysłuchać, wesprzeć słowem i podzielić się doświadczeniem. Obrany przez niego kierunek stworzenia najpierw mocnych podstaw Fundacji, a następnie jej stopniowego i przemyślanego rozwoju, zapewnia stabilność i ugruntowaną pozycję Fundacji pośród innych organizacji pożytku publicznego w Polsce.

W imieniu Zarządu zachęcam i zapraszam wszystkich chorych do korzystania z pomocy Fundacji oraz współtworzenia jej oblicza poprzez informowanie nas o Państwa potrzebach i oczekiwaniach.

Anna Dziedzic Prezes Zarządu w latach 2008-2010

W bieżącej działalności Fundacja wypełnia cele statutowe. O ich realizacji można przeczytać w oddzielnej zakładce "sprawozdania z działalności".

Zakres działania Fundacji jest szeroki, jednakże staramy się nie tracić z oczu oczywistego faktu, że pomoc choremu na chorobę Parkinsona najlepiej świadczyć jest w miejscu jego zamieszkania, ze względu na obecność najbliższych mu osób, większe poczucie bezpieczeństwa, a także ze względu na niższe koszty takiej pomocy. Uważamy, że pobyt w różnego rodzaju placówkach specjalistycznych powinien mieć jedynie charakter czasowy.

Najnowsze

Halucynacje wzrokowe wszczepione w mózg mys...

Dodano 02/09/20 przez Urszula Skupio w kategorii Doniesienia naukowe
Halucynacje wzrokowe wszczepione w mózg myszy
Naukowcy wywołali halucynacje wzrokowe u myszy, wykorzystując światło do stymulacji niewielkiej liczby komórek w mózgu. Badania te mogą pozwolić w przyszłości lepiej zrozumieć, w jaki sposób mózg interpretuje to, co widzą oczy, a być może nawet doprowadzić do opracowania urządzeń, które pomogłyby...