Tydzień Mózgu 2018

Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego (PTBUN), Komitet Neurobiologii PAN oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego zapraszają do wspólnego udziału w ulubionym święcie pasjonatów neuronauki – czyli w Światowym Tygodniu Mózgu!

„Mózgowych“ atrakcji i naukowych wrażeń z okazji tego święta z pewnością nie zabraknie w Instytucie Nenckiego, którego udział w ramach Tygodnia Mózgu w Warszawie to już TRADYCJA!

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu odbędzie się w dniach 12 – 17 marca. Tym razem hasłem przewodnim części wykładowej wydarzenia będzie „MŁODY MÓZG“.

  • Jak wyglądać powinien jego prawidłowy rozwój?
  • Jakie są jego społeczne potrzeby?
  • Jak wygląda jego życie emocjonalne, kiedy głoduje?
  • Czy to prawda, że dwujęzyczny mózg „wygląda“ i „zachowuje się“ inaczej od tego, który posługuje się tylko jednym językiem?
  • Czy możliwe jest, aby mózg od urodzenia był przygotowany do nauki matematyki?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas WYKŁADÓW, wygłoszonych podczas pierwszych pięciu dni (12-16 marca, godz. 17.00) przez wybitnych specjalistów z dziedziny szeroko rozumianej neuronauki.

Ostatni dzień wydarzenia – sobota, to od lat cieszący się dużą popularnością i zainteresowaniem Dzień Interaktywnych Pokazów. W tym roku podzielony został na trzy różne sekcje (wszystkie odbędą się 17 marca w godz.: 11.00 – 15.00):

1. Dzień mózgu dla najmłodszych

To pokazy, gry i eksperymenty dla dzieci w wieku 5-15 lat (i nie tylko!).

2. Jak wygląda mózg z zewnątrz i od środka

To wystawa pokazująca, czym różnią się między sobą mózgi różnych zwierząt i jak wyglądają pod mikroskopem.

3. Nowoczesne technologie w badaniach ludzkiego mózgu

Na uczestników czekać będzie wiele technologicznych atrakcji, między innymi: wirtualna rzeczywistość (Neurodevice), EEG (Pracownia Psychofizjologii IBD), Interfejs Mózg-Komputer (BrainTech), czy nowoczesny program neurorehabilitacyjny Neuroforma (Titanis).

ZAKOŃCZENIE (17 marca, godz. 15.30)

Tydzień Mózgu zakończony zostanie UNIKATOWYM POKAZEM FILMU „PHOTON“, który zabierze uczestników w artystyczną podróż od początków istnienia wszechświata i materii, przez ewolucję życia, w tym ewolucję możliwości mózgu, aż po wizję przyszłości.  

Po projekcji organizatorzy zapraszają do udziału w dyskusji z twórcą filmu Normanem Leto.

Tydzień Mózgu 2018

Tydzień Mózgu 2018

Tydzień Mózgu 2018

 

 

 

 

czytaj więcej
 „Duchowe życie mózgu” to książka dwóch autorów – Kennetha Heilmana, który jest neurologiem oraz Russela Donda zajmującego si... czytaj więcej
Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju, siły i szczęścia[1] to książka, która zachęca do pracy nad sobą. Wbrew podty... czytaj więcej
Agnieszka Dębska W dniach 18-21 lipca odbyła się coroczna, już dwudziesta piąta edycja konferencji organizowanej przez między... czytaj więcej